Република Србија, Министарство рударства и енергетике


Геолошки атлас


ГЕОЛОШКИ АТЛАС СРБИЈЕ
1:2.000.000
GEOLOGICAL ATLAS OF SERBIA
1:2.000.000
Геотектонска карта Geotectonic map
НАЗИВИ СТРУКТУРНИХ ОБЛИКА NAMES OF GEOLOGICAL STRUCTURES
1. Антиклинала Мендре (B14). - 2. Антиклинала Можура-Бривска гора (В14). - 3 . Антиклинала Волујица-Шаско брдо (В13). - 4. Краљушт Волујице (В13). - 5. Антиклинала Пепаја (В14). - б.Синклинала Вјерђе (С13). - 7.Антиклинала Лекгегаја (С13). - 8. Антиклинала Топлане (С13). - 9. Антиклинала Цукалија (С12). 10. Антиклинала Брице ( С13). 1. Mendra anticline (B14); 2 - Možura-Brivska Gora anticline (B14); 3 - Volujica-Šasko brdo anticline (B13); 4 - Volujica overthrust (B13); 5 - Bushati anticline (B14); 6 - Vjerdhe syncline (C13); 7 - Lekgegaj anticline (C13); 8 - Toplane anticline (C13); 9 - Cukali anticline (C13); 10 - Brice anticline (C13);
11. Антиклинала Шлумија (С13). - 12. Чело Зоне Будве ( В13). - 14. Набори Подострога (А13). - 15. Набори подручја Туђемили-Сусташи (В13). - 15a. Синклинала Подострога (А13). - 16. Краљушт Лисиња (В13). - 17. Чело Далматинско-херцеговачке зоне (В13). - 18. Антиклинала Црквица (А11). - 19. Синклинала Црквица (А11). 20. Антиклинала Заљуте (А11). 11. Shllumi anticline (C13); 12 - Budva Zone front (B13);13 - Devesilje fold (A12); 14 - Podostrog folds (A13); 15 - Tuđemili-Sustaši folds (B13); 15a - Podostrog syncline (A13); 16 - Lisinj overthrust (B13); 17 - Dalmatian-Herzegovinan Zone front (B13); 18 - Crkvice anticline(A11); 19 - Crkvice syncline (A11); 20 - Zaljuta anticline (A11);
21. Синклинала Стражишта (А11). - 22.Брахиантиклинала Ластве (А11). -23.Антиклинала Бијеле Горе (А12). - 24. Синклинала Крушевице (А12). - 25. Синклинала Вељег Врха (А12). - 26. Краљушт Леденица (А12). - 27. Антиклинала Леденица (А12). - 28. Расед Котора (А12). - 29. Антиклинала Цуца (А12). - 30. Антиклинала Валишта (А12). 21 - Stražište syncline (A11); 22 - Lastva brachyanticline (A11); 23 - Bijela Gora anticline (A12); 24 - Kruševica syncline (A12); 25 -Veli Vrh syncline (A12); 26 - Ledenice overthrust (A12); 27 - Ledenice anticline (A12); 28 - Kotor fault (A12); 29 - Cuce anticline (A12); 30 - Vališta anticline (A12);
31. Синклинала Штировника (А12). - 32. Брахиантиклинала Осјеченица (А11). - 33. Набори Трубјеле (А11). - 34. Антиклинала Липових Дола (А12). - 35.Синклинала Крушке (12). - 37. Антиклинала Цетиња (А12). - 38 . Синклинално подручје Зете ( В12). - 39. Синклинала Марковине (В12). - 40. Антиклинала Сађевине (В12). 31 - Štirovnik syncline (A12); 32 - Osječnica brachyanticline (A11); 33 -Trubjela folds (A11); 34 - Lipove Dole anticline (A12); 35 -Kruška syncline (A12); 36 - Čelinac anticline (A12); 37 - Cetinje anticline (A12); 38 - Zeta synclinal domain (B12); 39 -Markovina syncline (B12); 40 - Sadevina anticline (B12);
41. Синклинала Зеленике (А13). - 42.Расед Чешљана (В12). - 43. Расед Ораха (В12). - 44. Антиклинала Биограда (А13). - 45. Антиклинала Пепаја (ВС 12,13). - 46. Синклинала Шкрелија (С12,13). - 47. Антиклинала Дукађина (С13). -48. Антиклинала Кожња (С13). - 49. Расед Сушице ( В12). - 50. Антиклинала Дечића (В12). 41 - Zelenika syncline (A13); 42 - Češljan fault (B12); 43 - Orasi fault (B12); 44 - Biograd anticline (A13); 45 - Veleçik anticline (BC12,13); 46 - Shkreli syncline (C 12,13); 47 - Dukagjini anticline (C13); 48 - Pepaj anticline (C13); 49 - Sušica fault (B12); 50 -Dečić anticline (B12);
51.Антиклинала Његоша (А11). - 52. Синклинала Његоша (А11). - 53. Антиклинала Никшића (А11). - 54. Синклинала Будоша (А11). - 55. Краљушт Мартинића (В12). - 56. Краљушт Дољани-Фундина (В12). - 57. Расед Чемера (В12). - 58. Расед Стјепова (В12). - 59. Антиклинала Бриђа (В12). - 60. Краљушт Тузи (В12). 51 - Njegoš anticline (A11); 52 - Njegoš syncline (A11); 53 - Nikšić anticline (A11); 54 - Budoš syncline (A11); 55 - Martinići overthrust (B12); 56 - Doljani-Fundina overthrust (B12); 57 - Čemer fault (B12); 58 -Stjepovo fault (B12); 59 -Brigje anticline (B12); 60 - Tuzi overthrust (B12);
61. Синклинала Бруштулија (С12). - 62.Антиклинала Тефија (С12).- 63. Антиклинала Боге (С12). - 64. Антиклинала Броје (С12). - 65. Антиклинала Брагама (С12). - 66. Антиклинала Драгобије (С12). - 67. Антиклинала Цураја (С12). - 68. Антиклинала Шкељзена (Д12). - 69. Чело кучке краљушти (А11). - 70.Синклинала Гатац-Лебршник (А10). 61 - Brushtulli syncline (C12); 62 - Thethi anticline ( C12); 63 - Boga anticline (C12); 64 - Broja anticline (C12); 65 - Bragam anticline (C12); 66 - Dragobi anticline (C12); 67 - Curraj anticline (C12); 68 - Shkelzen anticline (D12); 69 - Kuči overthrust front (A11); 70 -Gatac-Lebršnik syncline (A10);
71. Синклинала Гатачког поља (А10). - 72. Реверсни расед Горанског (А10). - 73. Брахиантиклинала Пивске Жупе (А10). - 74. Реверсни расед Николиног Дола (АВ10). - 75. Синклинала Тодоровог Дола (АВ10). - 75a. Синклинала Пруташа (В10). - 76. Краљушт Голије (А10). - 77. Антиклинала Горњег Поља (А11). - 77a. Синклинала Шишмана (А11). - 78. Антиклинала Штита (В10). - 79. Синклинала Црепуљиног врха (В10). - 80. Расед Бољске греде (В10). 71 - Gatačko Polje syncline (A10); 72 - Goransko thrust (A10); 73 - Pivska Župa brachyanticline (A10); 74 - Nikolin Dol thrust (AB10); 75 - Todorov Do syncline (AB10); 75a - Prutaš syncline (B10); 76 - Golija thrust (A10); 77 - Gornje Polje anticline (A11); 77a - Šišman syncline (A11); 78 - Štit anticline (B10); 79 - Crepuljin Vrh syncline (B10); 80 - Boljska Greda fault (B10);
81 . Брахиантиклинала Праге (АВ11). - 82. Синкинала Доње Бијеле (В11). - 83. Антиклинала Бијеле (В11). - 84. Расед Праге (В11). - 85. Антиклинала Горње Љуте (В11). - 86. Расед Мртвог Дубоког (В11). - 87. Антиклинала Мртвице (В11). - 88. Краљушт Никшићке Жупе (В11). - 89. Антиклинала Никшићке Жупе (В11). - 90. Антиклинала Бијеле Стијене (В11). 81 - Praga brachyanticline (AB11); 82 - Donja Bijela syncline (B11); 83 - Bijela anticline (B11); 84 - Praga fault (B11); 85 - Gornja Ljuta anticline (B11); 86 - Mrtvo Duboko fault (B11); 87 - Mrtvica anticline (B11); 88 - Nikšićka Župa overthrust (B11); 89 - Nikšićka Župa anticline (B11); 90 - Bijela Stijena anticline (B11);
91. Антиклинала Платија (В12). - 92. Расед Раословића (В12). - 93. Расед Коштице (В11,12). - 94. Расед Черовца (В12). - 95. Синклинала Црне Планине (С12). - 96. Антиклинала Ћебезе (С12). - 97. Полупрозор Јабушнице (А9). - 98. Прозор Хрчавке (А9). - 99. Чело Дурмиторске навлаке (А10- 12). - 100. Расед Бара (А10). 91 - Platije anticline (B12); 92 - Raoslovići fault (B12); 93 - Koštica fault (B11,12); 94 - Čerovac fault (B12); 95 - Crna Planina syncline (C12); 96 - Ćebeza anticline (C12); 97 - Jabušnica half-window (A9); 98 - Hrčavka window (A9); 99 - Durmitor nappe front (A10-D12); 100 - Bare fault (A10);
101. Антиклинала Мратиња (А10). - 102. Синклинала Црквица (А10). - 103. Антиклинала Врановине (В10). - 104. Краљушт Мотичког гаја (В10). - 105. Антиклинала Буковице (В10). - 106. Синклинала Жабљака (В10). - 107. Антиклинала Љубишње (В10). - 108. Синклинала Пећарца (В11). - 109. Антиклинала Липова (В11). - 110. Синклинала Стола (В11). 101 - Mratinje anticline (A10); 102 - Crkvica syncline (A10); 103 - Vranovina anticline (B10); 104 - Motički Gaj overthrust (B10); 105 -Bukovica anticline (B10); 106 - Žabljak syncline (B10); 107 - Ljubišnja anticline (B10); 108 - Pećarac syncline (B11); 109 - Lipovo anticline (B11); 110 - Stol syncline (B11);
111. Чело навлаке Ћехотине (В10). - 112. Блок Брајковаче (В10). - 113. Антиклинала Ђурђевића Tape (B11). - 114. Краљушт Косанице (В10). - 115. Расед Црнобор-Зелене стене (В9,10). - 116. Тектонски прозори Гојаковића (С11). -117. Тектонски прозор Бјеласице (С11). - 118. Клипа Паљевина (С11). -119. Клипа Планинице (С11). - 120. Тектонски прозор Баковића (С11). 111 - Ćehotina nappe front (B10); 112 - Brajkovača block (B10); 113 - Đurđevića Tara anticline (B10); 114 - Kosanica overthrust (B10); 115 - Crnobor - Zelene Stene fault (B9,10); 116 - Gojakovići windows (C11); 117 - Bjelasica window (C11); 118 - Paljevine klippe (C11); 119 - Planinica klippe (C11); 120 - Bakovići window (BC11);
121. Тектонски прозор Андријевице (С11). - 122. Тектонски прозори Облог Брда (С11). - 123. Клипа Тројане (С12). -124. Клипа Вукеља (С12). - 125. Клипа Кукића бора (С12). - 126. Клипа Вермошија (С12). - 127. Антиклинала Асанеца (С12). - 128. Антиклинала Виситора (С12). - 129. Синклинала Пржовог крша (С12). - 130. Тектонски прозор Осојног потока (С12). 121 - Andrijevica window (C11); 122 - Oblo Brdo windows (C11); 123 - Trojana klippe (C12); 124 - Vukel klippe (C12); 125 - Kukić Bor klippe (C12); 126 - Vermosi klippe (C12); 127 - Asanec anticline (C12); 128 - Visitor anticline (C12); 129 - Pržov Krš syncline (C12); 130 - Osojni Potok window (C12);
131. Дома Ђеравице (Д 12). - 132. Моноклинала Гашита (Д 12). - 133. Чвор Јуника ( ДД12). - 134. Антиклинала Мојковића (А9). - 135. Антиклинала Копилова (А9). - 136. Расед Ћурево-Брод на Дрини (А9). - 137. Навлака Кухари-Забрђе (А7). - 138. Тектонски прозор Грлца (А9). - 139. Чело навлаке Озрен-Романија (А7,8). - 140. Краљушт Јахорине (А8,9). 131 - Đeravica dome (D12); 132 - Gashit monocline (D12); 133 - Junik knot (D12); 134 - Mojkovići anticline (A9); 135 - Kopilovi anticline (A9); 136 - Ćurevo-Brod na Drini fault (A9); 137 - Kuhari-Zabrde nappe (A7); 138 - Grlac window (A9); 139 - Ozren-Romanija nappe front (A7,8); 140 - Jahorina overthrust (A8,9);
141. Расед Касидола (А8). - 142. Расед Устиколина-Клобучари (А9). - 143. Дома Устиколине (А9). - 144. Клипа Клинаца (А9). - 145. Тектонски прозор Чајнича (В9). - 146. Клипа? Ковача (В9). - 147. Синклинала Вучево-Вијогор (В9). - 148. Антиклинала Јаворја (В9). - 149. Антиклинала Ђурђевог брда (С9). - 150. Тектонски прозор Коврена (С10). 141 - Kasindol fault (A8); 142 - Ustikolina-Klobučari fault (A9); 143 - Ustikolina dome (A9); 144 - Klinci klippe (A9); 145 - Čajniče window (B9); 146 - Kovač ?klippe (B9); 147 - Vučevo-Vijogor syncline (B9); 148 - Javorje anticline (B9); 149 - Đurđevo Brdo anticline (C9); 150 - Kovren window (C10);
151. Тектонски прозор Борове главе (С10). - 152. Чело Дурмиторске јединице (С10). - 153. Клипа Стожера (С10). -154. Краљушт Клека (А8). - 155. Чело деколмана Романије (АВ8). - 156. Клипе Незуци-Стрмица (В8). - 157. Краљушт Орловине (В9). - 158. Краљушт Бродарева (С10). - 159. Краљушт Градца (В9). - 160. Расед Шахбеговића (А8). 151 - Borova Glava window (C10); 152 - Durmitor subunit front (C10); 153 - Stožer klippe (C10); 154 -Klek overthrust (A8); 155 -Romanija decollement front (AB8); 156 - Nezuci-Strmica klippen (B8); 157 -Orlovina overthrust (B9); 158 - Brodarevo overthrust (C10); 159 - Gradac overthrust (B9); 160 -Šahbegović fault (A8);
161. Краљушт Врбе и Шула (В9). - 162. Клипа Брвенице-OSaK (В9). - 163. Клипа ОЈкака (Михајловице) (ВС 9,10). -164. Расед Мокронога (Бич пл.) (В9). - 165. Расед Сјенице (Д10). - 166. Антиклинала Битича (Д12). - 167. Антиклинала Краба (Д13). - 168. Синклинала Костура (Д13). - 169. Синклинала Кукса (Е13). -170. Антиклинала Каптина (Д13). 161 - Vrba and Šule overthrust (B9); 162 - Brvenica- Odžak klippe (B9); 163 - Odžak (Mihajlovica) klippe (BC9,10); 164 - Mokronozi fault (Bič Mt.) (B9); 165 - Sjenica fault (D10); 166 - Bytyç anticline (D12); 167 - Krrab anticline (D13); 168 -Kostur syncline (D13); 169 -Kukes syncline (DE13); 170 -Kaptine anticline (D13);
171. Антиклинала Лешница (Д13). - 172. Синклинала Сучела (С13). - 173.Антиклинала Пјанеса (С14). -173a. Синклинала Зеба (Д14). - 174. Дислокациона зона Букељска река-Калаче- Турјак (Д11). - 175. Раседна зона Мојстир-Јабланица-Турјак (Д11). - 176. Краљушт Истока (Д11). - 177. Олистоплаке Биоска-Сирогојно (источнозлатиборске) (С8). - 178. Хорст Доброселице (С9). - 179. Олистоплаке Муртеница-Висока (С9). - 180. Олистоплаке Зимовник-Мучањ (СД 9). 171 - Leshnice anticline (D13); 172 -Suçeli syncline (C13); 173 - Pjanes anticline (C14); 173a - Zebe syncline (D14); 174 - Bukeljska Reka-Kalače-Turjak dislocation zone (D11); 175 - Mojstir-Jablanica-Turjak fault zone (D11); 176 - Istok overthrust (D11); 177 - Bioska-Sirogojno (East Zlatibor olistoplakae) (C8); 178 - Dobroselica horst (C9); 179 - Murtenica-Visoka olistoplakae (C9); 180 - Zimovnik-Mučanj olistoplakae (CD 9);
181. Олистоплаке Козомор-Китоња (С9). - 182. Олистоплаке Златар-Урсуле (СД9). -183. Олистоплака Ћетанице (С9). -184. Олистоплака Јадовника (С10). - 185. Олистоплаке Гиљеве (СД 10). - 186. Олистоплака Мокре горе (Д11). - 187. ?Олистоплака Жљеба (Д11). - 188. Расед Дечана (западни метохијски) (Д12). - 189. Расед Раче (југозападни метохијски) (Д 12-Е13). - 190. Депресија Метохије (Д12). 181 - Kozomor-Kitonja olistioplakae (C9); 182 - Zlatar-Ursule olistoplakae (CD9); 183 - Ćetanica olistoplaka (C9); 184 - Jadovnik olistoplaka (C10); 185 - Giljeva olistoplakae (CD10);186 - Mokra Gora olistoplaka (D11); 187 - Žljeb ?olistoplaka (D11); 188 - Dečane (western Metohija) fault (D12); 189 - Rača (southwestern Metohija fault) (D12-E13); 190 - Metohija depression (D12);
191. Расед Ратковца (Е12). - 192 . Раседна зона Ораховца (Е12). - 193. Расед Ландровца (Е12). - 194. Клипа Лима (С 11). - 195. Ултрамафитски масив Коњуха (А7). - 196. Расед Стпари-Мркаљ (А7). - 197. Чело навлаке Романије (А7). - 198. Чело навлаке Деветака (А8). - 199. Расед Соколца (А7,8). - 200. Расед Соколовића (А7,8). 191 - Ratkovac fault (E12); 192 - Orahovac fault zone (E12); 193 - Landrovac fault (E12); 194 - Lim klippe (CD11); 195 - Konjuh ultramafic massif (A7); 196 - Stupari-Mrkalj fault (A7); 197 - Romanija nappe front (A7); 198 - Devetak nappe front (A8); 199 - Sokolac fault (A7,8); 200 - Sokolovići fault (A7,8);
201. Граница навлаке Деветака (А8). - 202. Клипа Стјенице-Месићи (А8). - 203. Чело навлаке Хан Пијесак-Деветак-Кнежина (А7). - 204. Клипа Страборана (В7). - 205. Расед Ст.Брода (В7,8). - 206. Антиклинала Залуковик-Заграђе (АВ7). - 207. Чело навлаке Тара-Сјемеч (В8). - 208. Клипа Подстења (В8). - 209. Расед Добруна (В8). - 210. Синклинала Виса (А6).. 201 - Devetak nappe boundary (A8); 202 - Stjenice-Mesići klippe (A8); 203 - Han Pijesak-Devetak-Knežina nappe front (A7); 204 -Straborani klippe (B7); 205 - St.Brod fault (B7,8); 206 - Zalukovik-Zagrade anticline (AB7); 207 - Tara-Sjemeč nappe front (B8); 208 -Podstenje klippe (B8); 209 - Dobrun fault (B8); 210 - Vis syncline (A6);
211. Синклинала Камењака (А6). - 212. Синклинала Главатице (А6). - 213. Синклинала Јелеч-Лијешањ (В7). - 214. Синклинала Церска-Осоје (В7). - 215. Синклинала Дрињача-Магашићи (В7). - 216. Антиклиноријум Дрине (В7). - 217. Трог Назде (В7). - 218. Антиформа Јелове горе (С8). - 219. Пожешка потолина (С Д8). - 220. Раседна зона Драгачева ( Д8). 211 - Kamenjak syncline (A6); 212 - Glavatica syncline (A6); 213 - Jeleč-Liješanj syncline (B7); 214 - Cerska-Osoje syncline (B7); 215 - Drinjača-Magašići syncline (B7) ; 216 - Drina antiform (B7) ; 217 - Nazda trough (B7) ; 218 -Jelova Gora antiform (C8); 219 - Požega basin (CD8); 220 - Dragačevo fault zone (D8);
221. Раседна зона Рзав-Моравица (Д8,9). - 222. Антиформа Ивањице (Д9). - 223. Раседна зона Скендеровац-Добрача (Д9). - 224. Раседна зона Рудно Поље-Тисовица (Д9,10). - 225. Расед Вапе (Д10). - 226. Чело олистоплаке Нинаја (Д10). - 227. Олистоплака Нинаја (Д10). - 228. Олистоплака Руђе (Д10). - 229. Расед Куманица-Добри До (Д9). - 230. Синклиоријум Новог Пазара (Е10). 221 - Rzav-Moravica fault zone (D8,9); 222 - Ivanjica aniform (D9); 223 - Skenderovac-Dobrača fault zone (D9); 224 - Rudno Polje-Tisovica fault zone (D9,10); 225 - Vapa fault (D10); 226 - Ninaj olistoplaka front (D10); 227 - Ninaj olistoplaka (D10); 228 - Ruda olistoplaka (D10); 229 - Kumanica-Dobri Do fault (D9); 230 - Novi Pazar synclinorium (E10);
231. Расед Црне реке (Е11,12). - 232. Антиклинала Дрена (Е11). - 233. Синклинала Ибра (Е11). - 234. Серпентинитска зона Козарева (Е11). - 235. Басен Дренице (Е11). - 236. Клипа Чичавице (Е11,12). - 237. Краљушт Дренице (Е12). - 238. Расед Суве реке (Е12). - 239. Раседна зона Бобовца (Е12). - 240. Расед Неродимља ( Ф12,13). 231 - Crna Reka fault (E11,12); 232 - Dren anticline (E11); 233 - Ibar syncline (E11); 234 - Kozarevo serpentinite zone (E11); 235 -Drenica basin (E11); 236 - Čičavica klippe (E11,12); 237 - Drenica overthrust (E12); 238 - Suva Reka fault (E12); 239 - Bobovac fault zone (E12); 240 - Nerodimlje fault (F12,13);
241. Раседна зона Дуљана (Е12-Ф 3). - 242. Северни расед Островице (Е13). - 243. Зона меланжа KoSa Балкана (Е13). - 244. Јужни расед Островице (Е13). - 245. Расед Радуше (Ф13). - 246. Расед Јажинца (Ф13). - 247. Расед Урошевца (Ф12). - 248. Раседна зона Ђенерал Јанковића (Ф13) . - 249. Раседна зона Стагово-Г.Оризари (Ф13). - 250. Краљушт Витина-Булачане (Ф 13). 241 - Duljane fault zone (E12,F13); 242 - Northern Ostrovica fault (E13); 243 - Kodža Balkan melange zone (E13); 244 - Southern Ostrovica fault (E13); 245 - Raduša fault (F13); 246 - Jažince fault (F13); 247 - Uroševac fault (F12); 248 - Đeneral Janković fault zone (F13); 249 - Stagovo-G.Orizari fault zone (F13); 250 - Vitina - Bulačane overthrust (F13);
251. Моноклинала Матејча (ФГ13). - 252. Јужни расед Спрече (А6). - 253. Северни расед Спрече (А6). - 254. Расед Тојшићи-Лукавица (А6). - 255. Синклинала Бистарца (А6). - 256. Синклинала Креке (А6). - 257. Синклинала Подорашја (А6). - 258. Антиклинала Долова (А6). - 259. Антик.инала Чакловице (А6). - 260. Синклинала Палениша (А6). 251 - Matejče monocline (FG13); 252 - South Spreča fault (A6); 253 - North Spreča fault (A6); 254 -Tojšići-Lukavica fault (A6); 255 -Bistarac syncline (A6); 256 - Kreka syncline (A6); 257 - Podorašje syncline (A6); 258 - Dolovi anticline (A6); 259 - Čaklovica anticline (A6); 260 - Paleniš syncline (A6);
261. Синклинала Докања (А6). - 262. Хорст Мајевице (А6). - 263. Синклинала Рашљанске ријеке (А5). - 264. Антиклинала Стрепачка р.-Ораховица (А5). - 265. Расед Босанске Бијеле (А5). - 266. Расед Кораја (А5). - 267. Расед Модрана (ВС5). - 268. Синклинала Тавна-Трновица (В6). - 269. Краљушт Теочака (В6). - 270. Расед Зајача-Костајница ( В6). 261 - Dokanj syncline (A6); 262 - Majevica horst (A6); 263 - Ra šljanska Rijeka syncline (A5); 264 - Strepačka r.-Orahovica anticline (A5); 265 - Bosanska Bijela fault (A5); 266 - Koraj fault (A5); 267 - Modrane fault (BC5); 268 - Tavna-Trnovica syncline (B6); 269 -Teočak overthrust (B6); 270 - Zajača-Kostajnica fault (B6);
271. Брахисинклинала Троноша (В6). - 272. Синклинала Букорске главе (С6). - 273. Антиклиноријум Влашић-Близан (С6). - 274. Расед Бресница-Докмир (В6). - 275. Антиклинала Багоштице (В6). - 276. Брахиснклинала Бастава (С6). -277. Брахисинклинала Понора (С6). - 278. Краљушт Борања-Ждрело-Кик (В7). - 279. Дислокациона зона Соколска планина-Магљеш (С7). - 280. Краљушт Разбојиште-Пусто поље-Таорска стена (С7). 271 - Tronoše brachysyncline (B6); 272 - Bukorska Glava syncline (C6); 273 - Vlašić-Blizan anticlinorium (C6); 274 - Bresnica-Dokmir fault (B6); 275 - Bagoštica anticline (B6); 276 - Bastav brachysyncline (C6); 277 - Ponor brachysyncline (C6); 278 - Boranja-Ždrelo-Kik overthrust (B7); 279 - Sokolska Planina-Maglješ dislocation zone (C7); 280 - Razbojište-Pusto Polje-Taorska stena overthrust (C7);
281. Блок Горњих Кошљи (С7). - 282. Расед Бранковина-Бабина лука (С6). - 283. Грабен Лајковца (Д6). - 283a. -Депресија Мионица-Качер (Д7). - 284. Расед Мионица-Белановица (Д7). - 285. Расед Влашић-Букуља (Д6). - 286. Раседна зона Брајковац-Брезовац (ДЕ7). - 287. Расед Рајца (Д7). - 288. Блок Славковице (Д7). - 289. Расед Бољковца (Д7). - 290. Расед Дренове (Д7). 281 - G.Košlje block (C7); 282 - Brankovina-Babina Luka fault (C6); 283 - Lajkovac trough (D6); 283a - Mionica-Kačer depression (D7); 284 - Mionica-Belanovica fault (D7); 285 - Vlašić-Bukulja fault (D6); 286 - Brajkovac-Brezovac fault zone (DE7); 287 - Rajac fault (D7); 288 - Slavkovica block (D7); 289 - Boljkovac fault (D7); 290 - Drenova fault (D7);
291. Раседна зона Рудника (ДЕ7). - 292. Раседна зона Враћевшница-Босута (Е7). - 293. Раседна зона Босута-Страгари (Е7). - 294. Раседна зона Пријање-Брезовац (Е7). - 295. Раседна зона Аранђеловац-Кубршница (Е7). - 296. Раседна зона Стражевица-Каменица (Е6,7). - 297. Дислокациона зона Светиња-Угљешница (Е7). - 298. Полегла антиклинала Страгара (Е7). - 298a. Синклинала Шљивовца (Р7) .- 299. Раседна зона Страгара (Е7). - 300. Раседна зона Крагујевац-Сараново (Е7). 291 - Rudnik fault zone (DE7); 292 - Vraćevšnica-Bosuta fault zone (E7); 293 - Bosuta-Stragari fault zone (E7); 294 - Prijanje-Brezovac fault zone (E7); 295 - Aranđelovac-Kubršnica fault zone (E7); 296 - Straževica-Kamenica fault zone (E6,7); 297 - Svetinja-Uglješnica dislocation zone (E7); 298 - Stragari recumbent anticline (E7); 298a - Šljivovac syncline (E7); 299 - Stragari fault zone (E7); 300 - Kragujevac-Saranovo fault zone (E7);
301. Раседна зона Јасеница-Трнава (Е7). - 302. Раседна зона Крчмари-река Рача (Е7). - 303. Раседна зона Милатовац-Бадњевац (Е7). - 304. Раседна зона Крагујевац-Поповићи (Е7). - 305. Краљушт Ждраљице (Е8). - 306. Краљушт В.Пчелице (ЕФ8). - 307. Краљушт Гледића (Е8). - 308. Краљушт Брајковићи-Субјел (С7-Д8) . -309. Краљушти Овчара и Каблара (Д9). - 310. Раседна зона Горачићи-Добрња (Д8). 301 - Jasenica-Trnava fault zone (E7); 302 - Krčmari-Rača River fault zone (E7); 303 - Milatovac-Badnjevac fault zone (E7); 304 -Kragujevac-Popovići fault zone (E7); 305 - Ždraljica overthrust (E8); 306 - V.Pčelica overthrust (EF8); 307 - Gledić overthrust (E8); 308 - Brajkovići-Subjel overthrust (C7-D8); 309 - Ovčar-Kablar overthrusts (D8); 310 - Goračići-Dobrnja fault zone (D8);
311. Расед Западне Мораве (Д8-Е9). - 312. Краљушти Јелице (Д8,9). - 313. Чело Студеничке пласе (Д9). - 314. Краљушт Маглића (Е9). - 315. Раседи Студенице (Е9). - 316. Басен Градац-Баљевац (Е9). - 317. Гранодиорит Жељина (Е9). - 318. Дислокациона зона Врњачка Бања-Плеш-Радманово (Е9). - 319. Раседна зона Мургула-Трновица, север (Е9). - 320. Антиформа Жељина и Копаоника (Е9,10). 311 - Western Morava fault (D8-E9); 312 - Jelica overthrusts (D8,9); 313 - Studenica scale front (D9); 314 - Maglič overthrust (E9); 315 - Studenica faults (E9); 316 - Gradac-Baljevac basin (E9); 317 - Željin granodiorite (E9); 318 - Vrnjačka Banja-Pleš-Radmanovo dislocation zone (E9,10); 319 - Murgula-Trnovica fault zone, north (E9); 320 -Željin-Kopaonik antiform (E9,10);
321. Гранодиорит Копаоника (Е9,10). - 322. Дислокација Градца (Е9,10). - 323. Дислокациона зона Шаторице (Е10). -324. Дислокациона зона Сочанице (Е10). - 325. Расед Главеја-Качандол (Е10-Ф11). - 326. Антиклинала Трепче (Е11). -327. Зона краљушти Тушимље-Лескова глава (Е10). - 328. Расед Ситнице (Е10,11). - 329. Раседна зона Мургула-Трновица југ (Ф10,11). -ЗЗО.Антиклинала Пакоштице (010). 321 - Kopaonik granodiorite (E9,10); 322 - Gradac dislocation (E9,10); 323 - Šatorica dislocation zone (E10); 324 - Sočanica dislocation zone (E10); 325 - Glaveja - Kačandol fault (E10-F11); 326 - Trepča anticline (E11); 327 - Tušimlje-Leskova Glava overthrust zone (E10); 328 - Sitnica fault (E10,11); 329 - Murgula-Trnovica fault zone, south (F10,11); 330 - Pakoštica anticline (F10);
331. Расед Преполца (011)..- 332. Расед Бадовац-Житиње (012). - 333. Расед Јањево-Раван (012). - 334. Краљушт Андровце-Церница (012). - 335. Краљушт Глама-Гњилане (012). - 336. Дислокација Мареваца ((011). -337. Расед Мердаре-Бољевац (011). - 338. Расед Медеваца (011). - 339. Синклинала Кобиље-Поглед (09). - 340. Антиклинала Гобеље (09). 331 - Prepolac fault (F11); 332 - Badovac-Žitinje fault (F12); 333 - Janjevo-Ravan fault (F12); 334 - Androvce-Cernica overthrust (F12); 335 - Glama-Gnjilane overthrust (F12); 336 - Marevce dislocation (F11); 337 - Merdare-Boljevac fault (F11); 338 - Medevce fault (F11); 339 - Kobilje-Pogled syncline (F9); 340 - Gobelja anticline (F9);
341. Синклинала Шљивова (09). - 342. Антиклинала Селове (010). - 343. Антиклинала Мерћеза (010). - 344. Расед Растелице (010). - 345. Раседна зона Преполца са базитима Куршумлије (010). - 346. Расед Топлице (010). - 347. Антиклинала Пребрезе (09). - 348. Синклинала Црне Чуке (09). - 349. Антиклинала Претрешње (09). - 350. Антиклинала Голог брега (09). 341 - Šljivovo syncline (F9); 342 - Selova anticline (F10); 343 - Merćez anticline (F10); 344 - Rastelica fault (F10); 345 - Prepolac fault zone with Kuršumlija basites (F10); 346 - Toplica fault (F10); 347 - Prebreza anticline (F9); 348 - Crna Čuka syncline (F9); 349 -Pretrešnja anticline (F9); 350 - Goli Breg anticline (F9) ;
351. Лаколит Равништа (09). - 352. Дислокација Дулице (09). - 353. Расед Барбатовца (010). - 354. Дислокација Арбанашке реке (010). - 355. Антиклиноријум Житног Потока (Орана ) (010,11). - 356. Калдера Ђавоље вароши (011). - 357. Калдера Тулара (011). - 358. Дислокација Тупала (Г11,12). - 359. Расед Огошта (Г12). - 360 .Расед Криве реке (Г12). 351 - Ravnište lacolith (F9) ; 352 - Dulica dislocation (F9); 353 - Barbatovac fault (F10); 354 - Arbanaška reka dislocation zone (F10); 355 - Žitni Potok (Orane ) anticline (F10,11); 356 - Đavolja Varoš caldera (F11); 357 - Tulare caldera (F11); 358 - Tupale dislocation (G11,12); 359 - Ogošte fault (G12); 360 - Kriva Reka fault (G12);
361. Дислокациона зона Тиринце-Добровчане-Криве Њиве (Г12). - 362. Краљушт Прешева (Г13). - 363. Синклинала Пчиње (Г13). - 364. Антиклинала Пчиње (Г13). - 365. Синклинала Ботуње (07). - 366. Синклинала Комарице (07). -367. Антиклинала Штипља (07). - 368. Синклинала Милошева (07). - 369. Расед Багрдан-Смедерево (06,7). - 370. Расед Бунар-Мајур (08). 361 - Tirince-Dobrovčane-Krive Njive dislocation zone (G12); 362 - Preševo overthrust (G13); 363 - Pčinja syncline (G13); 364 - Pčinja anticline (G13); 365 - Botunja syncline (F7); 366 - Komarica syncline (F7); 367 -Štiplje anticline (F7); 368 - Miloševo syncline (F7); 369 - Bagrdan-Smederevo fault (F6,7); 370 - Bunar-Majur fault (F8);
371. Расед Драгошевац-Рамново (08). - 372. Краљушт Ралетинца (08). - 373. Краљушт Дубрава-Сиљевица (08). - 374. Блок Јухора (08). - 375. Расед Рашевица-Главица (08). - 376. Расед Мајур-Варварин (07,8). - 377. Расед Пољна-Обреж-Дреновац (08). - 378. Дома Мојсињских планина (09). - 379. Синклинала Латин Баре (09). - 380. Синклинала Лаћиследа (09). 371 - Dragoševac-Ramnovo fault (F8); 372 - Raletinac overthrust (F8); 373 - Dubrava-Siljevica overthrust (F8); 374 - Juhor block (F8); 375 - Raševica-Glavica fault (F8); 376 - Majur-Varvarin fault (F7,8); 377 - Poljna-Obrež-Drenovac fault (F8); 378 - Mojsinjske Planine dome (F9); 379 - Latin Bara syncline (F9); 380 - Laćisled syncline (F9);
381. Краљушт Вукање (Г9). - 382 . Синклинала Бучинце-Злата (Г10). - 383. Раседна зона Коњарника ( Г10). - 384. Антиклинала Пасјаче (Г10). - 385. Синклинала Стубле (Г10). - 386.3она Врви Кобиле (=263) (Г10). - 387. Антиклинала Добре главе (Г10). - 388. Лесковачка депресија (Г10,11). - 389. Синклинала Ветернице (Г11). - 390. Антиклиноријум Орана (Г11). 381 - Vukanja overthrust (G9); 382 - Bučince-Zlata syncline (G10); 383 - Konjarnik fault zone (G10); 384 - Pasjača anticline (G10); 385 - Stubla syncline (G10); 386- Vrvi Kobile zone ( = 263) (G10); 387 - Dobra Glava anticline (G10); 388 - Leskovac depression (G10,11); 389 - Veternica syncline (G11); 390 - Orane anticlinorium (G11); 390a - Jablanica fault (G11); 390b - Vlajna dome (G11); 390c - Veternica dislocation zone (G11);
390a. Расед Јабланице (Г11). - 3906. Дома Влајне (Г11). - 390ц. Дислокациона зона Ветернице (Г11). - 391. Синклинала Дрводеље (Г11). - 392. Басен Пољанице (Г11). - 393. Расед Ветерница-Луково (Г12). - 394. Расед В.Трновца (Г12). -395.Расед Бујановца (Г12). - 396. Дислокација Германа (Г12-Х13). - 397. Расед Вртогош-Кленике (Г12). - 398. Расед Пчиње (Г12). - 399. Антиклинала Козјака (Г13). - 400. Расед Љиљанске реке ( Г12). 391 - Drvodelja syncline (G11); 392 - Poljanica basin (G11); 393 - Veternica-Lukovo fault (G12); 394 - V.Trnovac fault (G12); 395 -Bujanovac fault (G12); 396 - German dislocation (G12-H13); 397 - Vrtogoš-Klenike fault (G12); 398 - Pčinja fault (G12); 399 - Kozjak anticline (G13); 400 - Ljiljanska Reka fault (G12);
401. Синклинала Руена (Г13). - 402. Расед Руена (Г13). - 403. Антиклинала Челопека (Г13). - 404 . Расед Челопека (Г13). - 405. Антиклинала Табановца (Г13). - 406. Краљушт Думановаца (Г13). - 407. Синклинала Криве реке (Г13). -408. Расед Криве Паланке (Х13). - 409. Дислокација Пониква-Кнежево (Х13,14). - 410. Антиклинала Лисец-Мушково (Х13). 401 - Ruen syncline (G13); 402 - Ruen fault (G13); 403 - Čelopek anticline (G13); 404 - Čelopek fault (G13); 405 - Tabanovac anticline (G13); 406 - Dumanovce overthrust (G13); 407 - Kriva Reka syncline (G13); 408 - Kriva Palanka fault (H13); 409 -. Ponikva-Kneževo dislocation (H13,14); 410.-.Lisec-Muškovo anticline (H13);
411. Дислокација Ратковице (Х13,14). - 412. Дислокација Лесничка река-Огут (Х13). - 413. Синклинала Самарака (Х13). - 414. Антиклинала Градеца (Х13). - 415. Синклинала Жедилово-Кркља (Х13). - 416. Дислокација Каменица-Крива Река (ХИ13). - 417. Дислокација Каменица-Тораница (И13). - 418. Клипе Ветрена (И13). - 419. Брахиантиклинала Црноока (Х12). - 420 . Раседна зона Стајовца (Х12). 411 - Ratkovica dislocation (H13,14);412 - Lesnička Reka-Ogut dislocation (H13); 413.-. Samarak syncline (H13); 414.-. Gradec anticline (H13); 415.-. Žedilovo-Krklja syncline (H13); 416.-. Kamenica-Kriva Reka dislocation (H113); 417 - Kamenica-Toranica dislocation (113); 418 - Vetren klippen (113); 419 - Crnook brachyanticline (H12); 420 - Stajovce fault zone (H12);
421. Расед Малог Бубња (06). - 422. Синклинала Рановац-Кладурово (Г6). - 423.Краљушт Дедине-Тумане (Г6). - 424. Реверсни расед Стамница-Каменица (Г6). - 425. Синклинала Стамнице (Г6). - 426. Антиклинала Стамнице (Г6,7). -427.Синклинала Медвеђице (Г7). - 428. Антиклинала Ломнице (07). - 429. Антиклинала Близнак-Медвеђица (Г7). - 430. Синклинала Плажана (07). 421 - Mali Bubanj fault (F6); 422 - Ranovac-Kladurovo syncline (G6); 423 - Dedine-Tumane overthrust (G6); 424 - Stamnica-Kamenica overthrust (G6); 425 - Stamnica syncline (G6); 426 - Stamnica anticline (G6,7); 427- Medvedica syncline (G7); 428 -Lomnica anticline (F7); 429 - Bliznak-Medvedica anticline (G7); 430 - Plažane syncline (F7);
431. Тектонски прозор Жидиља (Г7). - 432. Моноклинала Раванице (Г8). - 433. Навлака Сисевац-Козачки гроб (Г8). -434. Раседи Крћеве Реке (Г8). - 435.Навлака Д.Мутница-Средњак (Г8). - 436. Басен Сокобање (Г8,9). - 437. Расед Рожањ-Бован (Г9). - 438. Раседна зона Поружнице (Г9). - 439. Расед Лесковика (439). - 440. Грабен Нишаве (Г10). 431 - Židilje tectonic window (G7); 432 - Ravanica monocline (G8); 433 - Sisevac-Kozački Grob nappe (G8); 434 - Krćeva Reka faults (G8); 435 - Donja Mutnica-Srednjak nappe (G8); 436 - Sokobanja basin (G8,9); 437 - Rožanj-Bovan fault (G9); 438 - Poružnica fault zone (G9); 439 - Leskovik fault (G9); 440 - Nišava trough (G10);
441. Блок Селичевице (Г10). - 442. Антиклинала Крушевица-Бабичка гора (Х10). - 443. Синклинала Крушевица-Бабичка гора (Х10). - 444. “Моравска дислокација" (Х10). - 445. Синклиноријум Јужне Мораве (Х11). - 446. Дислокациона зона Грделице (Х11). - 447. Антиклиноријум Чемерника (Х11). - 448. Синклинала Власине (Х11). - 449. Навлака Тумбе (Х11). - 450. Навлака Тегошнице (Х11). 441 - Seličevica block (G10); 442 - Kruševica-Babička Gora anticline (H10); 443 - Kruševica-Babička Gora syncline (H10); 444 -“Morava dislocation” (H10); 445 - Južna Morava synclinorium (H11); 446 - Grdelica dislocation zone (H11); 447 - Čemernik anticlinorium (H11); 448 - Vlasina syncline (H11); 449 - Tumba thrust (H11); 450 - Tegošnica thrust (H11);
451. Серпентинит Прочовалца (Х11). - 452. Дислокациона зона Божице (Х12). - 453. Антиклинала Таламбаса (ХИ11). -454. Синклинала Рајне реке (И11). - 455. Дислокација Суве планине (Х10-И11). - 456. Антиклинала Суве планине (Х10). - 457. Басен Коритница-Бабушница (Х10). - 458. Дислокација Коритник-Лужница (Х10-И11). - 459. Расед Доње Невље (И11). - 460. Краљушт Прачке Баре (И11). 451 - Pročovalac serpentinite body (H11); 452 - Božica dislocation zone (H12); 453 - Talambas anticline (H111); 454 - Rajna Reka syncline (111); 455 - Suva Planina dislocation (H10-111); 456 - Suva Planina anticline (H10); 457 - Koritnica-Babušnica basin (H10); 458 - Koritnik-Lužnica dislocation (H10-111); 459 - Donja Nevlja fault (111); 460 - Pračka Bara upthrust (111);
461. Расед Јерме 9И10). - 462. Тектонски прозор Чербезе (И10). - 463. Краљушт Видлича (И10). - 464. Краљушт Височке ( И10). - 465. Реверсни расед Црног врха (Х10). - 466. Дислокација Ртањ-Сврљиг (Х9,10). - 467. Дислокација Тупижница-Пајеш (Х9,10). - 468. Синклинала Церове (Х10). - 469. Раседи Сврљига (Х9). - 470. Хорст Девице (Х9). 461 - Jerma fault (110); 462 - Čerbeza tectonic window (110); 463 - Vidlič overthrust (110); 464 - Visočka overthrust (110); 465 - Crni Vrh upthrust (H10); 466 - Rtanj-Svrljig dislocation (H9,10); 467 - Tupižnica-Paješ dislocation (H9,10); 468 - Cerova syncline (H10); 469 - Svrljig faults (H9); 470 - Devica horst (H9);
471. Расед Озрена (Сићева) (Г9). - 472. Раседи Курилова (Г9). - 473. Расед Сокобање (Г9). - 474. Дислокација Ртња (ГХ8). - 475. Дислокација BpiviSe (Г8). - 476. Антиклинала Ргудинца (Г8). - 477. Дислокација Лукова (Г8). - 478. Антиклинала Гарванице (Г8). - 479. Дислокација Савинца (Х8). - 480. Синклинала Врбовца (Х8). 471 - Ozren (Sićevo) fault (G9); 472 - Kurilovo faults (G9); 473 - Sokobanja fault (G9); 474 - Rtanj dislocation (GH8); 475 - Vrmdža dislocation (G8); 476 - Rgudince anticline (G8); 477 - Lukovo dislocation (G8); 478 - Garvanica anticline (G8); 479 - Savinac dislocation (H8); 480 - Vrbovac syncline (H8);
481.Расед Тупижнице (Х8). - 482. Синклинала Лескова (Х8). - 483. Краљушт Мариновац-Рагодеш (Х8). -484.Антиклинала Гамзиграда (Х8). - 485. Синклинала Звездана (Х8). - 486. Дислокација Штубик-Тимок (Х6-9). - 487. Антиклинала Брестовца (Х7). - 488. Антиклинала Кучај-Бељаница (Г8). - 489. Расед Ресаве (Г7). - 490. Дислокација Доњег Милановца (Г7). 481 - Tupižnica fault (H8); 482 - Leskovo syncline (H8); 483 - Marinovac-Ragodeš upthrust (H8); 484 - Gamzigrad anticline (H8); 485 - Zvezdan syncline (H8); 486 - Štubik-Timok dislocation (H6-9); 487 - Brestovac anticline (H7); 488 - Kučaj-Beljanica anticline (G8); 489 - Resava fault (G7); 490 - Donji Milanovac dislocation (G7);
491. Антиклинала Бељанице (Г7). - 492. Расед Хомоља (Г7). - 493. Антиклинала Хомоља (Осанице) (Г7). - 494. Антиклинала Лазнице (Г7). - 495. Синклинала Срњака (Г7). - 496. Синклинала Чоке Борулуј (Х7). - 497. Дислокација Бора (Х7). - 498. Синклинала Доса (Х7). - 499. Расед Кривеља (Х7). - 500. Синклинала Видзурине (Н7). 491 - Beljanica anticline (G7); 492 - Homolje fault (G7); 493 - Homolje (Osanica) anticline (G7); 494 - Laznica anticline (G7); 495 -Srnjak syncline (G7); 496 - Čoka Boruluj syncline (H7); 497 - Bor dislocation (H7); 498 - Dos syncline (H7); 499 - Krivelj fault (H7); 500 - Vidzurina syncline (H7);
501.Расед Топле (Х7). - 502. Дислокација Пореч-Тимок (Х6,7). - 503. Антиклинала Пореч-Бела Река (Х7). - 504. Антиклиноријум Мироча (Х6,7). - 505. Масив Габра Дели Јована (Х7). - 506. Дислокација Мироча (Х6,7). - 507. Синклинала Поповице (Х7). - 508. Антиклинала Милошеве куле ( Х7). - 509. Расед Црног врха (Х6). - 510. Расед Мироча (Х6). 501 - Topla fault (H7); 502 - Poreč-Timok dislocation (H6,7); 503 - Poreč-Bela Reka anticline (H7); 504 -Miroč anticlinorium (H6,7); 505 - Deli Jovan gabbro massif (H7); 506 - Miroč dislocation (H 6,7); 507 - Popovica syncline (H7); 508 -Miloševa Kula anticline (H7); 509 - Crni Vrh fault (H6); 510 -Miroč fault (H6);
511. Синклинала Вулевице (Х6). - 512. Антиклинала Високог чукара (Х6). - 513. Расед Вратне (Уровице) (Х6). - 514. Антиклинала и дислокација §;еврина (Тимока) (Х6). - 515. Кристалинска клипа Текије (Х6). - 516. Синклинала Петровог Села (Х6). - 517. Кристалинска клипа Сипа (ХИ5,6) . - 518. Синклинала Косовице (И6). - 519. Чело навлаке Крајине (Х7). - 520. Дислокација Мокрања (И7). 511 - Vulevica syncline (H6); 512 - Visoki Čukar anticline (H6); 513 - Vratna (Urovica) fault (H6); 514 - Dževrin anticline and Dževrin(-Timok) dislocation (H6); 515 - Tekija crystalline klippe (H6); 516 - Petrovo Selo syncline (H6); 517 - Sip crystalline klippe (HI5,6); 518 -Kosovica syncline (16); 519 - Krajina nappe front (H7); 520 - Mokranje dislocation (17);
521. Претпостављена граница Ј.Карпата (И7). - 522. Предбалканска дислокација (Х8-И1). - 523. Синклинала Новог Корита (Х8,9). - 524. Дислокација Кадибогаза (Х8-И9). - 525. Дислокација Старе планине (Х8-И9). - 526. Антиклинала Радичева (Х9). - 527. Расед Габровнице (Х9). - 528. Расед Репушнице (И9). - 529. Расед Тимока (Х9). - 530. Синклинала Тупижница-Књажевац (Х9). 521 - S.Carpathian boundary (inferred) (17); 522 - Cis-Balkan dislocation (H8-I9); 523 - Novo Korito syncline (H8,9); 524 - Kadibogaz dislocation (H8-I9); 525 - Stara Planina dislocation (H8-I9); 526 - Radičevo anticline (H9); 527 - Gabrovnica fault (H9); 528 - Repušnica fault (19); 529 - Timok fault (H9); 530 - Tupižnica-Knjaževac syncline (H9);
531. Краљушт Мариновац-Рагодеш (Х9). - 532. Расед Ћуштице (И9,10). - 533. Синклинала Петријеваца (A3). - 534. Хорст-антиклиноријум Дарде (A3). - 535. Хорст Ердутског брда (A3). - 536. Антиклинала Вере (A3). - 537. Синклинала Даља (A3). - 538. Антиклинала Маркушице (A3). - 539. Антиклинала Пачетина (A3). - 540. Антиклинала Вуковара (А4). 531 - Marinovac-Ragodeš overthrust (H9); 532 - Ćuštica fault (19,10); 533 - Petrijevci syncline (A3); 534 - Darda horst-anticlinorium (A3); 535 - Erdutsko Brdo horst (A3); 536 - Vera anticline (A3); 537 - Dalj syncline (A3); 538 - Markušica anticline (A3); 539 - Pačetin anticline (A3); 540 - Vukovar anticline (A4);
541. Синклинала Берака (А4). - 542. Расед Винковаца (АВ4). - 543. Антиклинала Винковаца (А4). - 544. Синклинала Винковаца (А4). - 545. Антиклинала Жупање (А4). - 546. Синклинала Орашја (А4). - 547. Дислокација Шида (В4). - 548. Северна дислокација Фрушке rope (BC4). - 549. Сремска дислокација(ВС4). - 550. Дислокација Фрушке rope (BC4). 541 - Berak syncline (A4); 542 - Vinkovci fault (AB4); 543 - Vinkovci anticline (A4); 544 - Vinkovci syncline (A4); 545 - Županja anticline (A4); 546 - Orašje syncline (A4); 547 - Šid dislocation (B4); 548 -North Fruška Gora dislocation (B4); 549 - Srem dislocation (BC4); 550 - Fruška Gora dislocation (BC4);
551. Јужна дислокација Фрушке горе (Павловаца?) (В4). - 552. Дислокација Карловаца (С4). - 553.Дислокација Павловаца (С4). - 554. -Дислокација Чортановаца (С4). - 555. Расед Рума-Петровци (С5). - 556. Расед Црнељево-Јања (В5). - 557. Расед Дрине (В5). - 558. Расед Цер-Фрушка гора (С5). - 559. Расед Засавица-Кленак-Прово (С5). - 560. Расед Шабац-Добринци (С5). 551 - south Fruška Gora (Pavlovci?) dislocation (B4); 552 - Karlovci dislocation (C4); 553 - Pavlovci dislocation (C4); 554 - Čortanovci dislocation (C4); 555 - Ruma-D.Petrovci fault (C5); 556 - Crneljevo-Janja fault (B5); 557 - Drina fault (B5); 558 - Cer-Fruška Gora fault (C5); 559 - Zasavica-Klenak-Provo fault (C5); 560 - Šabac-Dobrinci fault (C5);
561. Расед Ердут-Руски Крстур-Србобран (ВЗ). - 562. Расед Фекетића (СЗ). - 563. Расед Парагова (СЗ). - 564. Расед Сириг-Кулпин (СДЗ). - 565. Расед Степановићева (ЦЗ). - 566. Расед Мошорина (Д4). - 567. Расед Вилова (Д4). - 568. Расед Дунава (Д4). - 569. Расед Срема Д4. - 570. Расед Нових Карловаца (Д4). 561 - Erdut-Ruski Krstur-Srbobran fault (B3); 562 - Feketić fault (C3); 563 - Paragovo fault (C3); 564 - Sirig-Kulpin fault (CD3); 565 -Stepanovićevo fault (C3); 566 - Mošorin fault (D4); 567 - Vilovo fault (D4); 568 - Dunav fault (D4); 569 - Srem fault (D4); 570 - Novi Karlovci fault (D4);
571.Расед Инђија-Белегиш (Д4). - 572. Расед Тисе (Д3,4). - 573. Расед Посавине (Д6). - 574. Расед Колубара-Пештане (Д6). - 575. Краљушт и синклинала Жаркова , синклинала Сремчице (Ф5). - 576.Расед Барајево-Губеревац (Д6). - 577. Обод Банатске депресије (Е5). - 578. Расед Раље (Е6). - 579. Расед В.Иванча- См.Паланка (Е6). - 580. Расед Варовнице (Е6). 571 - Inđija-Belegiš fault (D4); 572 - Tisa fault (D3,4); 573 - Posavina fault (D6);574 - Kolubara-Peštane fault (D6); 575 - Žarkovo upthrust and syncline, Sremčica syncline (D5); 576 - Barajevo-Guberevac fault (D6); 577 - Banat depression border (E5); 578 - Ralja fault (E6); 579 - Velika Ivanča-Sm.Palanka fault (E6); 580- Varovnica fault (E6);
581. Расед Орешац-Церовац (Е6). - 582. Расед Космај-Младеновац (Е6). - 583. Расед Дубравица-Мраморачки виногради (Ф5). - 584. Расед Костолац-Избишки виногради (Ф5). - 585. Расед Јасеново-Делиблато (Ф5). - 586. Расед Дубравица-Чешко село 9Ф5). - 587. Расед Кусић-Ст.Паланка (Ф5). - 588. Расед Рам-Затоње (Ф5). - 589. Расед Затоње-В.Градиште (ФГ5). - 590. Расед Царевац-Десине (Ф5). 581 - Orešac-Cerovac fault (E6); 582 - Kosmaj-Mladenovac fault (E6); 583 - Dubravica-Mramorački Vinogradi fault (F5); 584 -Kostolac-lzbiški Vinogradi fault (F5); 585 - Jasenovo-Deliblato fault (F5); 586 - Dubravica-Češko Selo fault (F5); 587 - Kusić-Sm.Palanka fault (F5); 588 - Ram-Zatonje fault (F5); 589 - Zatonje-V.Gradište fault (FG5); 590 - Carevac-Desine fault (F5);
591. Расед Чешљеве Баре (ФГ6). - 592. Хорст Пожаревачке греде (Ф6). - 593. Расед Касидола (Ф6). - 594. Расед Куле (ФГ6). - 595. Расед Марковца (Ф7). - 596. Расед Ресаве (Ф7). - 597. Антиклинала Дедине (Г6). - 598. Синклинала Ридана (Г6). - 599. Дислокација Благојевог Камена (Г6). - 600. Дислокација Злота (Г6). 591 - Češljeva Bara fault (FG6); 592 - Požarevačka Greda horst (F6); 593 - Kasidol fault (F6); 594 - Kula fault (FG6); 595 - Markovac fault (F7); 596 - Resava fault (F7); 597 - Dedine anticline (G6); 598 - Ridan syncline (G6); 599 - Blagojev Kamen dislocation (G6); 600 - Zlot dislocation (G6);
601. Расед Бељанице (Г6). - 602. Кристалинска клипа Лишкове (Хомоља) (ГХ6). - 603. Расед Кожице (Х6). - 604. Поречко-тимочки расед (Х6,7). - 605. Расед Старице (Г6). - 606. Синклинала Хомоља (Г7). - 607. Синклинала Тимока (Г6). - 608. Расед Пожаревца (Ф6,7). - 608a. Расед Млаве (Ф6). - 609. Расед Смедерева (Ф6). - 610. Депресија Полога (Е14-Ф13). 601 - Beljanica fault (G6); 602 - Liškova ( Homolje) metamorphic klippe (GH6); 603 - Kožica fault (H6); 604 - Poreč-Timok fault (H6,7); 605 - Starica fault (G6); 606 - Homolje syncline (G7); 607 - Timok syncline (G6); 608 - Požarevac fault (F6,7); 608a - Mlava fault (F6); 609 - Smederevo fault (F6); 610 - Polog depression (E14-F13);
611. Расед Вратница-Тетово (ЕФ13). - 612.Расед Јегуновце-Полатица (Ф13,14). - 613. Навлака Љуботена (Кучибабе) (ЕФ13). - 614. Расед Призрен-Враница (Д14-Е13). - 615. Синклинала Паштрика (Е13). - 616. Расед Шаре (Е13). - 617. Антиклинала Пене (Е13). - 618. Синклинала Коритника (Е13). -619. Антиклинала Кораба (Е14). 611 - Vratnica Tetovo fault (EF13); 612 - Jegunovce-Polatica fault (F13,14); 613 - Ljuboten (Kučibaba) nappe (EF13); 614 - Prizren-Vranica fault (D14-E13); 615 - Paštrik syncline (E13); 616 - Šara fault (E13); 617 - Pena anticline (E13); 618 - Koritmik syncline (E13); 619 - Korab anticline (E14).
STRUCTURAL FORMS in alphabetic order
Andrijevica window (121-C11); Androvce-Cernica overthrust (334-F12); Aranđelovac-Kubršnica fault zone (295-E7); Arapovići-Stragari fault zone ( 299-E7); Arbanaška reka dislocation zone (354-F10); Asanec anticline( 127-C12).

Badovac-Žitinje fault (332-F12); Bagoštica anticline(275-B6); Bagrdan -Smederevo fault) (369-F7); Bakovići window ( 120-C11); Banat depression border (577-E5); Barajevo-Guberevac fault (576-D6); Barbatovac fault (353-F10); Bare fault (100-A10); Bastav brachysyncline (276-C6); Beljanica anticline (491-G7); Beljanica fault (490-G7); Berak syncline (541-A4); Bijela anticline (83-B11); Bijela Gora anticline (23-A12); Bijela Stijena anticline (90-B11); Biograd anticline (44-A13); Bioska-Sirogojno (east Zlatibor) olistoplakae (177-C8); Bistarac syncline (255-A6); Bjelasica window (117-C11); Blagojev Kamen dislocation (599-G6); Bliznak-Medvedica anticline (429-G7); Božica dislocation zone (452-H12); Bobovac fault zone( 239-E12); Boga anticline (63-C12); Boljkovac fault ( 289-D7); Boljska Greda fault (80-B10); Bor dislocation (497-H7); Boranja-Ždrelo-Kik overthrust (278-B7); Borova Glava window ( 151-C10); Bosanska Bijela fault (265-A5); Bosuta-Stragari fault zone (293-E7); Botunja syncline (365-F7); Bragam anticline (65-C12); 362-G13); Brajkovac-Brezovac fault zone (286-DE7); Brajkovača block (112-B10); Brajkovići-Subjel overthrust (308-C7-D8); Brankovina-Babina Luka fault (282-C6); Bresnica-Dokmir fault (274-B6); Brestovac anticline (487-H7); Brice anticline (10-C13); Brigje anticline (59-B12); Brodarevo overthrust (158-C10); Broja anticline (64-C12); Brushtulli syncline (61-C12); Brvenica- Odžak klippe (162-B9); Bučince-Zlata syncline (382-G10); Buqe-Bela reka fault (501-H7); Budoš syncline (54-A11); Budva Zone front (12-B13); Bujanovac fault (395-G12); Bukeljska Reka-Kalače-Turjak dislocation zone (174-D11); Bukorska Glava syncline (272-C6); Bukovica anticline (105-B10); Bunar-Majur fault (370-F8); Bushati anticline(5-B14); (Bytyç anticline (166-D12).

Carevac-Desine fault (590-F5); Cer-Fruška Gora fault (558-C5); Cerova syncline (468-H10); Cerska-Osoje syncline ( 214-B7); Cetinje anticline (37-A12); Cis-Balkan dislocation (522 H8-I9); Crepuljin Vrh syncline (79-B10); Crkvica syncline (102-A10); Crkvice anticline (18-A11); Crkvice syncline (19-A11); Crna Čuka sycline (348-F9); Crna Planina syncline (95-C12); Crna Reka fault (231-E11,12); Crneljevo-Janja fault (556-B5); Crni Vrh fault (509-H6); Crni Vrh upthrust (465-H10); Crnobor - Zelene Stene fault (115-B9,10); Crnook brachyanticline (419-H12); Cuce anticline (29-A12); Cukali anticline( 9-C13); Curraj anticline (67-C12).

Čajniče window (145-B9); Čaklovica anticline (259-A6); Čelinac anticline (36-A12); Čelopek anticline (403-G13); Čelopek fault (404-G13); Čemer fault (57-B12); Čemernik anticlinorium (447-H11); Čerbeza tectonic window (462-110); Čerovac fault( 94-B12); Češljan fault (42-B12); Češljeva Bara fault (591-FG6); Čičavica klippe (236-E11,12); Čoka Boruluj syncline (496 -H7); Čortanovci dislocation (554 -C4).

Ćebeza anticline (96-C12); Ćehotina nappe front (B10); Ćetanica olistoplaka (183-C9); Ćurevo-Brod na Drini fault (136-A9); Ćuštica fault (532 -19,10).

Dalmatian-Herzegovinan Zone front (17-B13); Dalj syncline (537-A3); Darda horst-anticlinorium (534-АЗ); Dečane (western Metohija) fault (188-D12);Dečić anticline (58-B12); Decline anticline (597-G6); Dedine-Tumane overthrust (423-G6); Deli Jovan gabbro massif (505-H7); Devesilje fold (13-A12); Devetak nappe boundary (201-A8); Devetak nappe front (198-A7); Devica horst (470-H9); Dobra Glava anticline (387-G10); Dobroselica horst (178-C9); Dobrun fault (209-B8); Dokanj syncline (261-A6); Doljani-Fundina overthrust (56-B12); Dolovi anticline (258-A6); Donja Bijela syncline (82-B11); Donja Mutnica-Srednjak nappe (435-G8); Donja Nevlja fault (459-111); Donji Milanovac dislocation (490-G7); Dos syncline (498-H7); Dragačevo fault zone (220-D8); Dragoševac-Ramnovo fault (371-F8); Dragobi anticline (66-C12); Dren anticline (232-E11); Drenica basin (235-E11); Drenica overthrust (237-E12); Drenova fault (290-D7); Drina anticlinorium (216-B7); Drina fault (557-B5); Drinjača-Magašići syncline (215-B7); Drvodelja syncline (391-G11); Dubrava-Siljevica overthrust (373-F8); Dubravica-Češko Selo fault (586-F5); Dubravica-Mramorački Vinogradi fault (583-F5); Dukagjini anticline (47-C13); Dulica dislocation ( 352-F9); Duljane fault zone (241-E12,F13); Dumanovce overthrust (406-G13); Dunav fault (568-D4); Durmitor nappe front (99-A10-D12); Durmitor subunit front ( 152-C10).

evrin anticline and Dževrin (=Timok) dislocation (514-H6); Dževrin dislocation (519-H7).

Đavolja Varoš caldera (356-F11); Đeneral Janković fault zone (248-F13); Đeravica dome (131-D12); Đurđevića Tara anticline (113-B10); Đurđevo Brdo anticline149-C9).

Erdut-Ruski Krstur-Srbobran fault (561-B3); Erdutsko Brdo horst (535-A3).

Feketić fault (562-СЗ); Fruška Gora dislocation (=525) ( 550-BC4).

Gabrovnica fault (527-H9); Gamzigrad anticline (484-H8); Garvanica anticline (478-G8); Gashit monocline (132-D12); Gatačko Polje syncline (71-A10); Gatac-Lebršnik syncline (70-A10); German dislocation (396-G12-H13); Giljeva olistoplakae (185-CD10); Glama-Gnjilane overthrust (335-F12); Glavatica syncline (212-A6); Glaveja-Kačandol fault ( 325-E10-F11); Gledić overthrust (307-E8); Gobelja anticline (340-F9); Gojakovići windows (116-C11); Goli Breg anticline (350-F9); Golija thrust (76-A10); Goračići-Dobrnja fault zone (310-D8); Goransko thrust (72-A10); Gornja Ljuta anticline (85-B11); Gornje Košlje block (281-C7); Gornje Polje anticline (77-A11); Gradac dislocation (322-E9,10); Gradac overthrust (159-B9); Gradac-Baljevac basin (316-E9); Gradec anticline (414-H13); Grdelica dislocation zone (446-H11); Grlac window ( 138-A9).

Han Pijesak-Devetak-Knežina nappe front (203-A7); Homolje (Osanica) anticline (493-G7); Homolje fault (492-G7); Homolje syncline (606-G7); Hrčavka window (98-A9).

Ibar syncline (233-E11); Inđija-Belegiš fault (571-D4); Istok overthrust (176-D11); Ivanjica antiform (222-D9); Ivankovac fault (372-F8).

Jablanica fault (390a-G11); Jabušnica half-window (97-A9); Jadovnik olistoplaka (184-C10); Jahorina overthrust (140-A8,9); Janjevo-Ravan fault (333-F12); Jasenica-Trnava fault zone (301-E7); Jasenovo-Deliblato fault (585-F5); Javorje anticline (148-B9); Jažince fault (246-F13); Jegunovce-Polatica fault (612-F13,14); Jeleč-Liješanj syncline (213-B7); Jelica overthrusts (312-D8,9); Jelova Gora antiform (218-C8); Jerma fault (461-110); Juhor block (374-F8); Junik knot (133-D12); Južna Morava synclinorium (445-H11).

Kadibogaz dislocation (524-H8-I9); Kamenica-Kriva Reka dislocation (416-HI13); Kamenica-Toranica dislocation (417-113); Kamenjak syncline (211-A6); Kaptine anticline (170-D13); Karlovci dislocation (552-C4); Kasidol fault (593-F6); Kasindol fault (141-A8 ); Klek overthrust (154-A8); Klinci klippe (144-A9); Kožica fault (603-H6 ); Koštica fault (93-B11,12); Kobilje-Pogled syncline (339-F9); Kodža Balkan melange zone (243-E13); Kolubara-Peštane fault (574-D6); Komarica syncline (366-F7); Konjarnik fault zone (383-G10); Konjuh ultramafic massif (195-A7); Kopaonik granodiorite (321-E9,10); Kopilovi anticline (135-A9); Korab anticline (619-E14); Koraj fault (266-A5); Koritnica-Babušnica basin (457-H10-I11); Koritnik syncline (618-E13); Koritnik-Lužnica dislocation (458-H10,l11); Kosanica overthrust (114-B10); Kosmaj-Mladenovac fault (582-E6); Kosovica syncline (518-16); Kostolac-lzbiški Vinogradi fault (584-F5); Kostur syncline (168-D13); Kotor fault (28-A12); Kovač ?klippe (146-B9); Kovren window ( 150-C10); Kožica fault (603-H6); Kozarevo serpentinite zone (234-E11); Kozhnje anticline (48-C13); Kozjak anticline (399-G13); Kozomor-Kitonja olistoplakae (181-C9); Krajina nappe front (519-H7); Krčmari-Rača River fault zone (302-E7); Krćeva Reka faults (434-G8); Kragujevac-Popovići fault zone ( 304-E7); Kragujevac-Saranovo fault zone (300-E7); Kreka syncline (256-A6); Kriva Palanka fault (408-H13); Kriva Reka fault (360-G12); Kriva Reka syncline (407-G13); Krivelj fault (499-H7); Krrab anticline (167-D13); Kruševica syncline (24-A12); Kruševica-Babička Gora anticline (442-H10); Kruševica-Babička Gora syncline (443-H10); Kruška syncline (35-A12); Kučaj-Beljanica anticline (488-G8); Kuči overthrust front (69-A11); Kuhari-Zabrde nappe (137-A7); Kukes syncline (169-DE13); Kukić Bor klippe (125-C12); Kula fault (594-FG6); Kumanica-Dobri Do fault (229-D9); Kurilovo faults(472-G9); Kusic-St.Palanka fault (587-F5).

Laćisled syncline (380-F9); Lajkovac trough (283-D6); Landrovac fault (193-E12); Lastva brachyanticline (22-A11); Latin Bara syncline (379-F9); Laznica anticline (494-G7); Ledenice anticline (27-A12); Ledenice overthrust (26-A12); Lekgegaj anticline (7-C13); Leshnice anticline (171-D13); Leskovac depression (388-G10,11); Leskovik fault (439-G9); Leskovo syncline (482-H8); Lesnička Reka-Ogut dislocation (412-H13); Liškova (Homolje) metamorphic klippe (602-GH6); Lim klippe (194-CD11); Lipove Dole anticline (34-A12); Lipovo anticline (109-B11); Lisec-Muškovo anticline (410-H13); Lisinj overthrust (16-B13); Ljiljanska Reka fault (400-G12); Ljubišnja anticline (107-B10); Lomnica anticline (428-F7); Lukovo dislocation (477-G8).

Ljuboten (Kučibaba) nappe (613-EF13).

Maglič overthrust (314-E9); Majevica horst (262-A6); Majur-Varvarin fault (376-F7,8); Mali Bubanj fault (421-F6); Marevce dislocation (336-F11); Marinovac-Ragodeš overthrust (531-H9); Markovac fault (595-F7); Markovina syncline (39-B12); Markušica anticline (538-АЗ); Martinići overthrust (55-B12); Matejče monocline (251-FG13); Medevce fault (338-F11); Medveđica syncline (427-G7); Mendra anticline (1-B14); Merćez anticline (343-F10); Merdare-Boljevac fault (337-F11); Metohija depression (190-D12); Milatovac-Badnjevac fault zone (303-E7); Miloševa Kula anticline (508-H7); Miloševo syncline (368-F7); Mionica-Belanovica fault (284-D7); Mionica-Kačer depression (283a-D7); Miroč anticlinorium (504-H6,7); Miroč dislocation (506-H6,7); Miroč fault (510-H6); Miroč syncline (604-H6); Mlava fault (608a-F6); Možura-Brivska Gora anticline (2-B14); Modrane fault (267-BC5); Mojkovići anticline (134-A9); Mojsinjske Planine dome (378-F9); Mojstir-Jablanica-Turjak fault zone (175-D11); Mokra Gora olistoplaka (186-D11); Mokranje; Mošorin fault (566-D4); Motički Gaj overthrust (104-B10); Mratinje anticline (101-A10); Mrtvica anticline (87-B11); Mrtvo Duboko fault (86-B11); Murgula-Trnovica fault zone, south (329-F10,11); Murgula-Trnovica fault zone, north (319-E9); Murtenica-Visoka olistoplakae (179-C9).

Nazda trough (217-B7); Nerodimlje fault (240-F12,13); Nezuci-Strmica klippen (156-B8); Nikolin Dol upthrust (74-AB10); Nikšić anticline (53-A11); Nikšićka Župa anticline (89-B11); Nikšićka Župa overthrust (88-B11); Ninaj olistoplaka (227-D10) ; Ninaj olistoplaka front (226-D10); Nišava trough(440-G10); Njegoš anticline (51-A11); Njegoš syncline (52-A11); North Fruška Gora dislocation (548-B4); North Spreča fault (253-A6); Northern Ostrovica fault ( 242-E13); Novi Karlovci fault (570-D4); Novi Pazar synclinorium (230-E10); Novo Korito syncline (523-H8,9).

Oblo Brdo windows (122-C11); Odžak (Mihajlovica) klippe (163-BC9,10); Ogošte fault (359-G12); Orahovac fault zone (192-E12); Orane anticlinorium (390-G11); Orasi fault (43-B12); Orašje syncline (546-A4); Orešac-Cerovac fault (581-E6); Orlovina overthrust (157-B9); Osječnica brachyanticline (32-A11); Osojni Potok window (130-C12); Ovčar-Kablar overthrusts (309-D8); Ozren (Sićevo) fault (471-G9); Ozren-Romanija nappe front (139-A7,8).

Pačetin anticline (539-АЗ); Pakoštica anticline (330-F10); Paleniš syncline (260-A6); Paljevine klippe (118-C11); Paragovo fault (563-C3); Pasjača anticline (384-G10); Paštrik syncline (615-E13); Pavlovci dislocation (553-C4); Pčinja anticline (364-G13); Pčinja fault (398-G12); Pčinja syncline (363-G13); Pećarac syncline (108-B11); Pena anticline (617-E13); Pepaj anticline (48-C13); Petrijevci syncline (533-A3); Petrovo Selo syncline (516-H6); Pivska Župa brachyanticline (73-A10); Pjanes anticline (173-C14); Plažane syncline ( 430-F7); Planinica klippe (119-C11); Platije anticline (91-B12); Požega basin ( 219-CD8); Podorašje syncline (257-A6); Podostrog folds (14-A13); Podostrog syncline (15a-A13); Podstenje klippe (208-B8); Polog depression (6109-E14-F13); Poljanica basin (392-G11); Poljna-Obrež-Drenovac fault (377-F8); Ponikva-Kneževo dislocation (409-H13,14); Ponor brachysyncline (277-C6); Popovica syncline (507-H7); Poreč-Bela Reka anticline (503-H7); Poreč-Timok dislocation (502-H6,7; 604-H6,7); Poružnica fault zone (438-G9); Posavina fault (573-D6); Požarevac fault (608-F6,7); Požarevačka Greda horst (592-F6); Pračka Bara upthrust (460-111); Praga brachyanticline (81-B11); Praga fault (84-B11); Prebreza anticline (347-F9); Prepolac fault (331-F11); Prepolac fault zone with Kuršumlija basites (345-F10); Preševo overthrust (362-G13); Pretrešnja anticline (349-F9); Prijanje-Brezovac fault zone (294-E7); Prizren-Vranica fault (614-D14-E13); Pročovalac serpentinite body (451-H11); Prutaš syncline (75a-B10); Pržov Krš syncline(129-C12).

Rača (southwestern Metohija) fault (189-D12-E13); Radičevo anticline (526-H9); Raduša fault (245-F13); Raletinac overthrust (372-F8); Ranovac-Kladurovo syncline (422-G6); Rajac fault (287-D7); Rajna Reka syncline (454-111); Ralja fault (578-E6); Ram-Zatonje fault (588-F5); Ranovac-Kladurovo syncline (422-G6); Raoslovići fault (92-B12); Rastelica fault (344-F10); Raševica-Glavica fault (375-F8); Rašljanska Rijeka syncline (263-A5); Rašlja-Orahovica anticline (264-A5); Ratkovac fault (191-E12); Ratkovica dislocation (411-1413,14); Ravanica monocline (432-G8); Ravnište lacolith (351-F9); Razbojište-Pusto Polje-Taorska stena overthrust (280-C7); Repušnica fault (528-19); Resava fault, east (489-G7); Resava fault, west (596-F7); Rgudince anticline (476-G8); Ridan syncline (598-G6); Romanija decollement front (155-AB8); Romanija nappe front (197-A7); Rožanj-Bovan fault (437-G9); Rtanj dislocation (474-GH8); Rtanj-Svrljig dislocation (466-H9,10); Rudnik fault zone (291-DE7); Rudno Polje-Tisovica fault zone (224-D9,10); Ruda olistoplaka (228-D10); Ruen fault (402-G13); Ruen syncline (401-G13); Ruma-D.Petrovci fault (555-C5); Rzav-Moravica fault zone (221-D8,9).

Sadevina anticline (40-B12); Samarak syncline (413-H13); Savinac dislocation (479-H8); Seličevica block (441-G10); Selova anticline (342-F10); Shkelzen anticline (68-D12); Shkreli syncline (46-C12,13); Shllumi anticline (11-C13); Sip crystalline klippe (517-H,I 5,6); Sirig-Kulpin fault (564-CD3); Sisevac-Kozački Grob nappe (“Red Sandstone nappe”) (433-G8); Sitnica fault (328-E11); Sjenica fault (165-D10); Skenderovac-Dobrača fault zone (223-D9); Slavkovica block (288-D7); Smederevo fault (609-F6); Sočanica dislocation zone (324-E10); Sokobanja basin (436-G8,9); Sokobanja fault (473-G9); Sokolac fault (199-A7,8); Sokolovići fault (200-A7,8); Sokolska Planina-Maglješ dislocation zone (279-C7); South Carpathian boundary (521-17); South Fruška Gora dislocation (?= Pavlovci) (551-B4); South Spreča fault (252-A6); Southern Ostrovica fault (244-E13); Srem dislocation (549-BC4); Srem fault (569-D4); Srnjak syncline (495-G7); St.Brod fault (205-B7,8); Stagovo-G.Orizari fault zone (249-F13); Stajovce fault zone (420-H12); Stamnica anticline (426-G6,7); Stamnica syncline (425-G6); Stamnica-Kamenica overthrust (424-G6); Stara Planina dislocation (525-HI9); Starica fault (605-G6); Stepanovićevo fault (565-СЗ); Stjenice-Mesići klippe (202-A8); Stjepovo fault (58-B12); Stol syncline (110-B11); Stožer klippe (153-C10); Straževica-Kamenica fault zone (296-E6,7); Stražište syncline (21-A11); Straborani klippe (204-B7); Stragari fault zone (299-E7); Stragari recumbent anticline (298-E7); Strepačka r.-Orahovica anticline (264-A5); Stubla syncline (385-G10); Studenica faults (315-E9); Studenica scale front (313-D9); Stupari-Mrkalj fault (196-A7); Suçeli syncline (172-C13); Sušica fault (49-B12); Suva Planina anticline (456-H10); Suva Planina dislocation (455-H10,l11); Suva Reka fault (238-E12); Svetinja-Uglješnica dislocation zone (297-E7); Svrljig faults (469-H9).

Šabac-Dobrinci fault (560-C5); Šahbegović fault (160-A8); Šara fault 616-E13); Šatorica dislocation zone (323-E10); Šid dislocation (547-B4); Šišman syncline (77a-A11); Šljivovac syncline (298a-E7); Šljivovo syncline (341-F9); Štiplje anticline (367-F7); Štirovnik syncline (31-A12); Štit anticline (78-B10); Štubik-Timok dislocation (486-H6-9).

Tabanovac anticline (405-G13); Talambas anticline (453-HI11);Tara-Sjemeč nappe front (207-B8); Tavna-Trnovica syncline (268-B6); Tegošnica overthrust (450-H10,11); Tekija crystalline klippe (515-H6); Teočak overthrust (269-B6); Thethi anticline (62-C12); Timok fault (529-H9); Timok syncline (607-G6); Tirince-Dobrovčane-Krive Njive dislocation zone (361-G12); Tisa fault (572-D3,4); Todorov Do syncline (75-AB10); Tojši}i-Lukavica fault (254-A6); Topla fault (501-H7); Toplane anticline(8-C13); Toplica fault ( 346-F10); Trepča anticline (326-E11); Trojana klippe (123-C12); Tronoše brachysyncline (271-B6); Trubjela folds (33-A11); Tuđemili-Sustaši folds (15-B13); Tulare caldera (357-F11); Tumba thrust (449-H11); Tupale dislocation (358-G11,12); Tupi`nica fault (481-H8); Tupi`nica-Knja`evac syncline (530-H9); Tupi`nica-Paješ dislocation (467-H9,10) ; Tušimlje-Leskova Glava overthrust zone (327-E10); Tuzi overthrust (60-B12).

Uroševac fault (247-F12); Ustikolina dome(143-A9); Ustikolina-Klobučari fault (142-A9).

Vališta anticline (30-A12); Vapa fault (225-D10); Varovnica fault (580-E6); Veleçik syncline (BC-12,13); Velika Ivanča-Sm.Palanka fault (579-E6); Velika Pčelica overthrust (306-EF8); Veliki Trnovac fault (394-G12); Veli Vrh syncline (25-A12); Vera anticline (536-A3); Vermosi klippe (126-C12); Veternica dislocation zone (390c-G11); Veternica syncline (389-G11); Veternica-Lukovo fault (393-G12); Vetren klippen (418-113); Vidlič overthrust (463-110); Vidzurina syncline (500-H7); Vilovo fault (567-D4); Vinkovci anticline (543-A4); Vinkovci fault (542-A4); Vinkovci syncline (544-A4); Vis syncline (210-A6); Visitor anticline (128-C12) ; Visočka overthrust (464-110); Visoki Čukar anticline (512-H6); Vitina - Bulačane overthrust (250-F13); Vjerdhe syncline (6-C13); Vlajna dome (390b-G11); Vlasina syncline (448-H11); Vlašić- Blizan anticlinorium (273-C6); Vlašić-Bukulja fault (285-D6); Volujica overthrust (4-B13); Volujica-Šasko brdo anticline(3-B13); Vraćevšnica-Bosuta fault zone (292-E7); Vranovina anticline (103-B10); Vratna (Urovica) fault (513-H6); Vratnica-Tetovo fault (611-EF13); Vrba and Šule overthrust (161-B9); Vrbovac syncline (480-H8); Vrmdža dislocation (475-G8); Vrnjačka Banja-Pleš-Radmanovo dislocation zone (318-E9,10); Vrtogoš-Klenike fault (397-G12); Vrvi Kobile zone (386-G10); Vučevo-Vijogor syncline (147-B9); Vukanja overthrust (381-G9); Vukel klippe (124-C12); Vukovar anticline (540-A4); Vulevica syncline (511-H6).

Western Morava fault (311-D8-E9).

Zajača-Kostajnica fault (270-B6); Zalukovik-Zagrađe anticline (206-AB7); Zaljuta anticline (20-A11); Zasavica-Klenak-Provo fault (559-C5); Zatonje-V.Gradište fault (589-FG5); Zebe syncline (173a-D14); Zelenika syncline (41-A13); Zeta synclinal domain (38-B12); Zimovnik-Mučanj olistoplakae (180-CD9); Zlatar-Ursule olistoplakae (182-CD9); Zlot dislocation ( 600-G6); Zvezdan syncline (485-H8).

Žabljak syncline (106-B10); Žarkovo overthrust and syncline, Sremčica syncline (575-D5); Ždraljica overthrust (305-E8); Žedilovo-Krklja syncline (415-H13); Željin granodiorite (317-E9); Željin-Kopaonik antiform (320-E9,10); Židilje tectonic window (431-G7); Žitni Potok (Orane) anticlinorium (355-G10,11) Žljeb ?olistoplaka (187-D11); Županja anticline (545 -A4).